Leave Your Message
010203

производиСлучаи

64 eaad6vvk

ЗА НАШАТА КОМПАНИЈА

Hebei Guoning Heavy Industry Manufacturing Co., Ltd., лоцирана во градот Shijiazhuang, провинцијата Хебеи, е специјализирана за производство, истражување и развој и продажба на изгубена опрема за лиење пена. На клиентите им обезбедуваме комплетен сет на изгубена опрема за леење пена, планирање на дизајнот на линијата за производство на изгубена пена и обука за процеси. Ние се придржуваме до принципот „да ги земеме барањата за процесот на лиење како водич и да го обезбедиме процесот со ексклузивни решенија за дизајн“!

Прочитај повеќе
2010 година
Основана
126
Вработените
7000
м 2
Производствени локации
160
милиони продажби 2022 година
40
+
Земји

ИСКЛУЧЕНИ ПРОИЗВОДИ

Машина за превртување на хидраулична кутија со долен промет
04

Хидраулична кутија со превртување на дното...

2023-12-11

Машина за превртување на хидраулични кутии е опрема што се користи во производната линија на полето за леење за превртување на кутии, паѓање на песок и производство на работни парчиња. Поради употребата на онлајн превртување на кутијата и превртување на кутијата за да се заврши враќањето на кутијата со песок, таа има карактеристики на брза фреквенција на превртување на кутијата и висок степен на автоматизација.


Опремата користи хидраулична енергија за претворање во механичка енергија, постигнувајќи ја работата на опремата, со добра еколошка приспособливост и стабилни оперативни ефекти; Усвојувајќи го дизајнот на преклопната кутија за хидраулично стегање без дно, ефектот на стегање е подобар, употребата е побезбедна, а структурата е поедноставна.

Види Детали
Хоризонтална машина за ладење со воздушно ладење со вода
06

Хоризонтално со воздушно ладење, водено ладење...

2023-12-26

Оваа машина е опрема за ладење за третман на песок, која го лади врелиот рециклиран песок до одредена температура и автоматски ја регулира температурата на песокот преку PLC. Хоризонталната машина за ладење е опрема за ладење за третман на песок, која го лади врелиот рециклиран песок до одредена температура. Опремата прифаќа комбинација од водено ладење и воздушно ладење, а стапката на проток на песок автоматски се контролира со PLC за брзо ладење на температурата на песокот.


Помеѓу надворешниот ѕид на барабанот и надворешниот капак има циркулирачка вода, која носи најголем дел од топлината. Вентилаторот со аксијален проток дува низ песокот подигнат од барабанот и го одзема топлиот воздух низ отворот за отстранување на прав, обезбедувајќи ја температурата на ладење и ефектот на отстранување на прашината на песокот за обликување.

Види Детали
Види се

Контактирајте со нас, добијте квалитетни производи и внимателна услуга.

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕТЕ НАС?

успешен случај6aq

губење на успешни случаи

Успешни случаи на изгубени линии за производство на пена во 600 леарници со средна до голема големина

01
предност-img (1)реж

Професионален тим

Поседувајте стручен тим за техничка обука на лице место

01
предност-img (2)4sf

R&D и соработка

Имајќи добро воспоставен тим за истражување и развој и соработка со технички таленти од повеќе познати универзитети

01
предност-img (3)z4p

Богато работно искуство

Акумулирано искуство во масовно производство на илјадници изгубени процеси на лиење пена.

01

КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЧЕСТ

КООПЕРАТИВЕН ПАРТНЕР

Кооперативните клиенти на компанијата се распространети низ целиот свет, покрај долгорочната соработка со речиси 500 познати домашни претпријатија

zhongmei2n0e
anganglqa
партнер-икона3gh6
партнер-икона40 стр
партнер-икона5ghe
партнер-икона6g33
партнер-икона7swna
партнер-icon8y6s
партнер-icon9ilp
партнер-икона14 (2)pky
партнер-икона11lm9
партнер-икона13vdx